İade Koşulları

İademi nasıl yapacağım ?

Ürünlerinizi kullanılmamış olması koşuluyla, teslim tarihinden itibaren 14 gün içinde imzalı faturası ile birlikte iade edebilirsiniz. Siparişinizde hasar ya da kusur tespit ettiğinizde iade & değişim talebinde bulunabilirsiniz.

İade süreci nasıl işliyor?

Ürünün hasarlı (kargo tarafından verilen tutanak formu istenecektir) ve kusurlu olması durumunda.

İade etmek istediğiniz ürünü imzalı faturası ile birlikte, fatura üzerinde nedenini belirterek Küçükbakkalköy,  Fırın Cd. No:13, 34750 Ataşehir/İstanbul adresine göndermeniz halinde işleme alınacaktır. Ürün faturasının üzerine iade nedeninizi belirtmeli ve fatura iade etmek istediğiniz ürün ile birlikte göndereceğiniz paketin içine konulmalıdır. Ürününüzü iade etmeden önce, solingenknife@outlook.com adresine ürün fatura numarası ve sipariş numaranızı içeren bir e-posta atmanız gerekmektedir. 

Almış olduğunuz ürünleri, anlaşmalı olduğumuz kargo firması Mng Kargo ile ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Mng Kargo dışındaki kargo firmaları ile gönderilen iadelerin kargo ücreti müşterimize aittir. İadeniz öncelikle solingenbicaklari.net müşteri temsilcisi tarafından incelenecek, yukarı da belirtilen şartlara uygun olup olmadığı belirlenecektir. İade prosedürüne uygun olan ürünlerin iadesi onaylanır ve ürün ücreti 5 iş günü içerisinde hesabınıza yatırılır. Bu 5 iş günü süre solingenbicaklari.net’in iade ettiğiniz ürünü teslim alması ile başlayacaktır. Kişisel Bakım ürünlerinin ambalajının açılmamış, herhangi bir bozulma, kırılma, tahribat olmamış ve kullanılmamış olması iadenizin kabulü için şarttır. Aksi halde ürün iadesi alınamaz ve değişim yapılamaz. Ürün faturası kurumsal firma adına düzenlenmiş ise iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, ürün birim fiyatı + KDV şeklinde kesilmiş “iade faturası” ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. İade faturası gönderilmediği takdirde iade işlemi tamamlanamayacaktır. Not: İade etmek istediğiniz ürün incelenmesi için, gerekli görülen durumlarda, markanın yetkili servisine ya da tedarikçi firmaya kontrol için gönderilir. Ürün iade işlemleri ile ilgili olarak sadece solingenbicaklari.net ile iletişime geçmenizi rica ederiz.  

İade hangi durumlarda kabul edilemez?

Ürün değişimi işlemi sadece ürünün hasarlı olması durumunda (kargo tarafından verilen tutanak formu istenecektir) ve kusurlu olması durumunda birebir aynı ürünle yapılabilmektedir. Farklı bir ürünle değişim işlemi yapılmamaktadır. Sipariş edilen ürünün aynı fiyat ve kategoride olsa dahi başka bir ürünle değişimi kabul edilmemektedir. Müşteri tarafından birebir ürün değişimi kabul edilmediği durumlarda, iade işlemi gerçekleştirilir. Ürün değişim işlemi ürün, solingenbicaklari.net tarafından teslim alındıktan ve gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra 7 iş günü içerisinde tamamlanmaktadır. Değişim gönderileriniz firmamızın anlaşmalı olduğu Yurtiçi Kargo ile müşteri tarafından ödemeli olarak yapılacaktır. 

Ürünümü Nasıl Değiştirebilirim?

Teslim tarihinden itibaren 14 gün geçmesi, Ürün hediyesinin ürünle birlikte iade edilmemesi (hediye ürün promosyonları), Herhangi bir nedenle ambalajı açılmış ve kullanılmış ürün gönderimi , Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler, Kullanım hatası nedeniyle hasar görmüş ürünler için iade ve değişim yapılmamaktadır. Hasarlı sipariş teslimatlarında ne yapmalıyım? Kargo şirketi tarafından teslim edilmek istenen paket/koli; yırtık, ezilmiş, açılmış veya ıslak ise teslim almayınız. Kargo formunu imzalamadan, kargo görevlisinden “kargo hasar tutanağı” talep ediniz. solingenbicaklari.net müşteri hizmetlerini arayarak (0555 054 46 43) ya da solingenknife@outlook.com adresine yazılı bildirerek durumdan haberdar ediniz. Tutanak tutulmadan teslim alınan, hasarlı ve eksik bildirimleri firmamız tarafından değerlendirilmemektedir.

Close Sepetim
Close Favoriler
Close Son Görüntülenen
Close
Ürünleri Karşılaştırma (0 ürünler)
Ürün Karşılaştırma
Ürün Karşılaştırma
Ürün Karşılaştırma
Ürün Karşılaştırma
Close
Kategoriler
Select your currency
TRY Türk lirası